خوش آمدید به باشگاه موتور سواران ایران

www.motorclub.ir

×

توجه! لطفاً فیلتر شکن خود را ببنید. در غیر این صورت قادر به ارسال پیام نخواهید بود

پرطرفدارترین مطالب
جدیدترین مطالب
افزایش قیمت دوچرخه‌ از موتورسیکلت‌
حمید حساس     1400/05/11

مدیر اجرایی اتحادیه صنف فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت اصفهان گفت‌: گرانی لوازم ساخت، بهای بعضی دوچرخه‌ها را در بازار تا معادل قیمت یک خودرو تولید سال ۹۸ و ۹۹ رسانده است.  محمد مهدی پیمان مدیر اجرایی اتحادیه صنف فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت اصفهان  ، گفت: در حال حاضر دو شرکت آلمانی و تایوانی دوچرخه‌های لوکس از قبیل دوچرخه کوهستانی، برقی، کورسی و شهری را در بازار اصفهان عرضه می‌کنند.

فشار قطعه سازان برای افزایش مجدد قیمت موتورسیکلت ادامه دارد
حمید حساس     1400/05/11

اهمیت صنعت قطعه ‌سازی موتورسیکلت به‌ عنوان تامین ‌کننده اصلی مواد اولیه موتورسیکلت سازان داخلی و در جایگاه یکی از اشتغال‌‌زا‌ترین صنایع کشور بر کسی پوشیده نیست اما این اهمیت نتوانسته از میزان مشکلاتی که در دو، سه سال گذشته و به‌ ویژه در ۶ ماه اخیر گریبانگیر این صنعت بوده، بکاهد. قطعه ‌سازان در ماه‌های گذشته هم برای تامین مواد اولیه صنعت قطعه ‌سازی با فولاد سازان و دیگر صنایع مادر دچار مشکل بوده‌اند و هم مصرف‌‌کنندگان محصولاتشان یعنی موتورسیکلت سازان نتوانسته‌اند با عمل به تعهدات مالی خود بخشی از مشکلات آنها را حل کنند.

استفاده از گزارشات مردمی برای مجازات تردد موتورهای سنگین
حمید حساس     1400/05/10

 سرهنگ علی همه خانی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تخلفات و تردد موتورسیکلت های سنگین در معابرکه مطالبه مردمی را نیز در خصوص برخورد پلیس با آنها در بر داشته است توضیح داد: برخورد پلیس با تردد و تخلفات موتورسیکلت های سنگین یک درخواست و مطالبه مردمی است که پلیس راهور تهران بزرگ بنا بر وظایف ذاتی خود در این خصوص بنابر قانون اقدام و با تخلفات و ترددهای بدون مجوز این نوع موتورها برخورد می نماید .

اسامی ۴۲ موتورسیکلت غیر استاندارد اعلام شد
حمید حساس     1400/05/10

فهرست کامل ۴۲ مدل موتورسیکلت غیراستاندارد که از ابتدای خرداد امسال با توقف خط تولید وشماره‌گذاری روبرو شده‌اند، اعلام شد. به گزارش ایسنا، با اضافه شدن هشت عنوان استاندارد برای موتورسیکلت‌ها از ابتدای دی‌ماه سال گذشته، تعداد استانداردهای مربوط به موتورسیکلت‌ها از ١٧ به ۲۵ مورد افزایش یافت و اعلام شد که هر موتورسیکلتی نتواند این تعداد استاندارد را رعایت کند، شماره‌گذاری نخواهد شد.

تعدیل نیرو توسط گروه صنعتی شهاب سیکلت به دلیل قانون جدید چک
حمید حساس     1400/05/10

شرکت"موتور سیکلت شهاب" به علت اجرای قانون جدید چک، مجبور به ترخیص700 نفر از پرسنل خود شده است.عباس رحیمی منفرد، مدیرعامل گروه صنعتی شهاب،درگفت وگو با خبرنگار ایلنا,با اعلام یان مطلب گفت: ایجاد قوانین خلق الساعه از سوی دولت، نه تنها کمکی به صنعت نمی‌‏کند؛ بلکه این قوانین در جهت ریشه‌‏کن کردن تولید و فرار سرمایه‌‏گذاران به بخش تجارت و رواج واسطه‌‏گری حرکت می‌‏کند

مزایده موتورسیکلت‌های کلکسیونی بابک زنجانی
حمید حساس     1400/05/09

به تازگی آگهی مزایده موتورسیکلت ها و خودروهای لوکس بابک زنجانی توسط قوه قضاییه منتشر شده است و متقاضیان می توانند از ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ جهت شرکت در این مزایده اقدام کنند. با توجه به اطلاعیه منتشر شده در این مزایده بخشی از اموال منقول و غیرمنقول بابک زنجانی به فروش می رسند. در میان ردیف اموال اعلام شده، نام چهار خودرو و دو موتورسیکلت گران قیمت و لوکس به چشم می خورد. همچنین در مزایده اموال بابک زنجانی دو موتور سیکلت هوندا و سوزوکی با شرایط بدون پلاک به فروش می رسند.

قوانین جدید گواهینامه رانندگی ۱۴۰۰
حمید حساس     1400/05/09

اگر از ان دسته از افراد می باشید که تمایل به اخذ گواهینامه را دارید و یا  در فرآیند گرفتن گواهینامه  قرار دارید و یا به تازگی گواهینامه ی خورد را دریافت کرده اید قوانین جدیدی جهت رانندگی شما به تصویب رسیده است که به منظور کاهش تصادفات ناشی از کم تجربگی راننده میباشد. این قوانین که توسط راهنمایی و رانندگی منتشر شده است حتی برای افرادی که سالها است گواهینامه گرفته اند باید آن را بدانند پس در ادامه با باشگاه موتورسواران ایران همراه باشید تا این قوانین را باهم مرور کنیم.

رانندگی زنان با موتورسیکلت طبق قانون نه نامشروع است و نه یک فعل حرام
حمید حساس     1400/05/06

به نقل از همشهری، زنان موتورسوار روز دوشنبه با این جمله پلیس راهور تهران بزرگ روبه‌رو شدند که به آنها گفته درصورت تردد در سطح شهر وسیله‌ نقلیه‌شان توقیف می‌شود. البته این چندمین‌باری است که پلیس این هشدار را به زنان موتورسوار که هر روز بر تعدادشان به‌خصوص در شهرهای بزرگ افزوده می‌شود، داده و به آنها گفته است که «معیار برای ما داشتن گواهینامه است و چون زنان گواهینامه موتور ندارند، پلیس مجبور به برخورد است.»

با رعایت این نکات از خراب شدن موتورسیکلت انژکتوری خود جلوگیری نمائید
حمید حساس     1400/05/05

 حدود 5 سال است که موتورسیکلت‌های انژکتوری به جای کاربراتوری به بازار آمده‌اند و موتورسیکلت نو با سیستم کاربراتوری در بازار وجود ندارد. با این حال هنوز عده‌ای از خریداران درباره اینکه کارایی انژکتوری از کاربراتوری بیشتر است یا خیر تردید دارند. این تردید وقتی قوت می‌گیرد که تعمیرکاران موتورسیکلت به عنوان مشاوران عامه مردم به آنها مشورت می‌دهند که سیستم انژکتوری کارایی خوبی ندارد و تعمیر آن نیز با مشکل روبه‌رو است. صاحبان موتورسیکلت‌های انژکتوری با رعایت چند نکته می‌توانند این وسیله‌نقلیه را از خراب شدن محافظت کنند. در ادامه توسط باشگاه موتورسواران ایران نکات مهم بیان شده است.

افزایش قیمت موتورسیکلت هاى هندى به دلیل ارتقاى استانداردها
حمید حساس     1400/05/05

به طور طبیعی، به روزرسانی یک موتورسیکلت برای مطابقت با استاندارد جدید انتشار، مستلزم مقداری هزینه است. چنین موردی برای سوزوکی نيز اتفاق افتاده است. اجرای دقیق استاندارد BS6 در هند، باعث شده است که تولیدکنندگان موتورسیکلت در تلاش باشند تا از اقدامات جدید پیروی کنند.

logo-samandehi