خوش آمدید به باشگاه موتور سواران ایران

×
توجه! لطفاً فیلتر شکن خود را ببنید. در غیر این صورت قادر به ارسال پیام نخواهید بود
آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت ارسال شده توسط: حمید حساس
20:13:05    1393/11/18

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

شاید شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که به تازگی قصد دارید بر روی موتورسیکلت خود دزدگیر نصب کرده بدون اینکه به سیم کشی موتور شما آسیبی وارد گردد و یا اینکه خودتان شخصا میخواهید اینکار را انجام دهید. امروز ما برای شما طرز نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت را قرار داده ایم پس در ادامه با ما همراه باشید.

دربازار ایران دزدگیر های بسیاری وجود دارد اما بهترین نوع آنها با برند های FDF, Maxim می باشند. زیرا که دارای کیفیت ساخت خوب، برد بالا، حساسیت و دقت بالا، سیستم هشدار و اعلان خطر، باطری پشتیبان، سادگی در طراحی می باشند. امروز ما نقشه قرار گیری این دزدگیرها را در مدار موتورسیکلت را برای شما دوستان قرارداده ایم.

 

مراحل نصب دزدگیر:

یک سیستم دزدگیر موتور سیکلت با کیفیت بخرید. دزدگیرها دارای ویژگی های مختلفی هستند، از جمله مواردی که برای یک دزدگیر خوب مطرح است دارا یودن سیستم اعلام تعیین موقعیت (GPS) است تا در صورت بروز سرقت بتوانید موقعیت آن را ردگیری و توسط نیروی انتظامی موتور را پیدا کنید.

 

Maxim و FDF مجهز یه دو بلنگ دوی بسیار پرقدرت در اعلام هشدار و آلار هستند و، به شما امکان می دهد تا با پخش هشدار به انگلیسی در اطراف موتورسیکلت در درجه اول نظر عابرین را به خود جلب کنند تا سارق سریع فرار کند و در درجه دوم در صورت تکان خوردن مجدد موتورسیکلت با پخش آلارم با صدای بسیار بلند همگان را مطلع سازند و همچنین Maxim با ارسال اعلان هشدار به ریموت کنترل خود شما را در فاصله 150 متری (فضای باز) از موتورسیکلت به سرعت با ویبره و پخش هشدار توسط ریموت کنترل خود آگاه می سازد.

همچنین دزدگیرهای Maxim  و FDF با دارابودن تکنولوژی تأخیر در استارت زدن (Delay) قادر هستند تا موتورسیکلت های انژکتوری را هم از راه دور روشن سازند. در صورتی که سایر دزدگیرها از چنین قابلیتی برخوردار نسیتند و شما مجبور هستنید تا سیم فرمان زدن استار (سیم رنگ آبی) را در مدار قطع کنید تا در نتیجه صادر شدن زدن استارت و در نتیجه روشن شدن پمپ بنزین و قبل از خاموشی پمپ موتورسیکلت استارت نخورد و باعث کاهش افت جریان در مدار نشود که اگر مدار باعث افت جریان شود امکان سوختن پمپ انژکتور و آسیب به مدار کامپیوتر (ECU) نگردد.

اکنون بایستی به دفترچه راهنمای مدار سیم کشی موتورسیکلت خود مراجعه نمائید و سپس با توجه به راهنمای دفترچه راهنمای اتصال سیم های دزدگیر به مدار برق موتورسیکلت اقدام به اتصال سیم های دزدگیر به سیم های موتورسیکلت نماید.

 

اگر اطلاع دقیقی از نقشه مدار سیم کشی موتورسیکلت خود ندارد یا آن را از بخش فروشگاه اینترنتی سایت خریداری کنید یا با توجه به نقشه زیر و راهنمای توضیح داده شده آن اقدام کنید.

ابتدا سیم های فرمان مدار برق دزدگیر را آزاد کنید.

 

بهترین مکان برای قراردادن برد الکترونیک مرکزی دزدگیر در زیر صندلی موتورسیکلت است پس صندلی موتورسیکلت خود را از جای خود بیرون بیاورد.

 

اکنون سیم های مدار فرمان دزدگیر را از بخش زیر صندلی به سمت جلوی موتورسیکلت عبور داده تا سر سیم ها به نزدیکی کاسه چراغ جلو موتورسیکلت که بخش اصلی تقسیمات سیم کشی در تمامی موتورسیکلت ها است برسد.

 

سپس باید بر اساس رنگ سیم های مدار برق موتورسیکلت و سیم های دزدگیر موتورسیکلت خود پس از باز نمودن کاسه چراغ جلوی موتورسیکلت اقدام نمائید.

 

محل اتصال سیم های فرمان دزدگیر به سیم های مدار برق موتورسیکلت را جهت اتصال  تمیز و سپس بر اساس نقشه مدار اتصال راهنمای مانند زیر اقدام کنید.


 

توجه داشته باشید که تمامی سیم کشی های مدار برق یک موتورسیکلت در حالت استاندار جهانی تولید میشوند و بر همین اساس نقشه مدار های سیم کشی یک دزدگیر هم به صورت استاندارد تولید میشوند. پس در تمامی موتورسیکلت ها و دزدگیرها به طور استاندارد بایسیتی سیم ها را به صورت زید متصل نمائید.

 

سیم آبی رنگ را به سیم زرد قرمز مربوط به سیم استارت متصل نمائید. و سیم سیاه سفید مربوط به سوئیچ را قطع و یک سر سیم صورتی را به یکی از سرهای سیاه سفید و سیم خاکستری را به سر دیگر سیم سیاه سفید متصل نمائید. و سیم نارنجی را به سیم مشکی که از سوئیچ آمده متصل نمائید.

توجه داشته باشید که سیم سبز رنگ در سیم کشی اصلی موتورسیکلت ها به معنای ارت (زمین یا همان منفی) می باشد.

نمونه اتصال سیم دزدگیر به سوئیچ موتور 125cc جترو
  • قرمز دزدگیر به قرمز سوئیچ: سیم مثبت باطری(+ )

  • مشکی دزدگیر به سبز سوئیچ: سیم منفی باطری (-)

  • صورتی و خاکستری دزدگیر پس از قطع سیم سفید مشکی سوئیچ بین سیم سفید  مشکی قرار میگیرد.

  • نارنجی دزدگیر به مشکی سوئیچ

  • آبی دزدگیر به زرد قرمز سیم استارت

  • زرد دزدگیر به سیم های فیروزه ای و نارنجی چراغ راهنما

حال مدار الکترونیک دزدگیر را در زیر صندلی قراردهید و سپس آن را به سیم کشی انجام شده متصل نمائید.

 

اکنون بلندگوهای دزدگیر را در محل مناسبی مانند زیر صندلی یا دربهای بقل موتورسیکلت نصب و سیم بلندگوها را به دزدگیر متصل نمائید. بهتر است برای جلوگیری از از کارافتادن بلندگوها در زمان سرقت توسط سارقین بلندگوها را در زیر صندلی نصب کنید.

 

اکنون می بایستی یک بار عملکرد صحیح دزدگیر را مورد بررسی و آزمایش قرار دهید. پس اقدام به فعال، غیر فعال نمودن سیستم دزدگیر با ریموتو کنترل آن نمائید.

 

پس از بررسی عملکرد صحیح دزدگیر صندلی را در جای خود قراردهید و موتورسیلت خود را تمیز کنید.

 

توصیه میشود از برچسب هایی که نشان میدهد موتورسیکلت شما دارای سیستم دزدگیر یا مجهز به سیستم ردیابی ماهواره ای GPS است بر روی موتورسیکلت خود استفاده ننماید تا باعث نشود شخص سارق با آمادگی در از کار انداختن دزدگیر یا GPS اقدام به سرقت نماید.


 

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های درون شهری ایران

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های تریل مونتاژ ایران

 

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

تفاوت قدرت و گشتاور چیست؟

آموزش آب بندی موتورسیکلت

تشخیص ایرادها و انواع صداهای اضافی انجین موتورسیکلت

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

تفاوت دنده تایم و زنجیرتایم و تسمه تایم در وسایل نقلیه

آشنایی با روغن موتور و زمان مناسب تعویض روغن

آشنایی با استانداردهای اجباری تولید موتورسیکلت

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت

 

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

منبع: باشگاه موتور سواران ایران

با عضویت در سایت می‌توانید سریعتر پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید
به سوالات تکراری یا نامرتبط با مطلب هیچ پاسخی داده نمی‌شود
   
  
    user

سلام خسته نباشید موتور من کبیر ۲۰۰ سی سی طرح هندا هست سیم کشی فابریک دزدگیر داره و یه دزدگیر نو وصل کردم روش موتور با دزدگیر استارت میخوره ولی روشن نمیشه دلیلش چی هست؟؟ ممنون میشم جواب بدید

سیم کشی دزدگیر جدید را باید مطابق با نقشه مدار آن متصل کنید نه دزدگیر قبلی

user

سلام سیم کشی طبق چیز های گفته شده و مدار وصل کردم الان موتور استارت می خوره چراغ بوق هم وصل هست ولی پمپ بنزین توی مدار نمیاد مشکل از چی هست ؟

بایستی از دزدگیرهای مخصوص موتورسیکلت های انژکتوری استفاده کنید آنها یک سیم اضافه برای پمپ یا زمان تاخیر فعالیت پمپ را دارند

user

سلام بنده موتور طرح ویو احسان 125دارم دزدگیر فابریکه مشکلم اینه که وقتی موتور رو خاموش میکنم دزدگیر 3 تا صدا پشت سر هم میده که خیلی رو مخه چطور میتونم از این حالت دربیارمش ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

دزگیر را بد تعویض کنید با یک برند دیگر

user

سلام من دزدگیر روی تریل تی ۲ کویر نصب کردم همچیش اوکیه فقط با کلید دیگه روشن نمیشه فقط سوکت دزدگیر فابریکی رو جدا کردم و روی جدیده وصل کردم

اگر با کلید روشن نمی شود به معنای اتصال اشتباه سیم ها به سویچ است

user

سلام سیستم دذدگیر از مدار خارج کردم سوکتشو جدا کردم ولی موتور روشنه وقتی سویچو میچرخونم موتور خاموش نمیشه اما وقتی دزدگیرو وصل میکنم درست میشه.چیکار کنم که وقتی سوکته دزذگیرو جدا کردم با سویچ موتور خاموش شه؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

سیم های سوکت دزدگیر به رنگ خاکستری به صورتی باید متصل شود

user

سلام،من ی طرح ویو کویر دارم،صفره همه مراحل رو انجام دادم استارت هم متصل شده،دکمه استارت ریموت رو میزنم وصل میشه برق میاد رو کیلمتر ولی استارت نمیخوره،مشگل چیه،

اتصال سیم ها اشتباه است

user

سلام وخسته نباشی موتورساوین ۱۲۵ دارم دزدگیرتصویری نصب کردم وقتی که ازراهنما میخوام استفاده کنم سمت چپ درست کارمیکنه ولی سمت راست میزنم چهارراهنمامیشه دزدگیرکامل قطع میکنم راهنما هیچ مشگلی نداره ولی دزدگیرونصب میکنم موقع استفاده ازراهنما سمت راست چهارراهنمامیشه ممنون میشم راهنماییم کنید

user

سلام آیا فرقی میکنه که سیم های منفی و مثبت دزدگیر به سویچ وصل بشه یا مستقیم به باتری؟

قرقی ندارد اما در برخی موتورسیکلت ها اگر مستقیم به سویچ وصل نگردد دیگر با ریموت نمیتوان سویچ را باز و بسته نمود

user

خسته نباشید یه دزدگیر دارم ۴سیم دارد قرمز و مشکی که میره برای باطری ۲تا سیم ابی داره ابی هارا چیکار کنم؟

سیم های آبی سیم کشی موتورسیکلت مورد نیاز جهت نصب دزدگیر نیستند

user

سلام و درود استاد توضیحات خیلی کامل بود .من موتور ویو کویر دارم .پشت سویچ دوتا سیم هستش قرمز مشکی .و دوتا سیم هم جدا گانه به استارت وصل هستش .زرد قرمز و سبز .،،،سیم های خاکستری و صورتی رو کجا وصل کنم

درون کاسه چراغ جلو یا در زیر صندلی به دنبال سیم ها باشید

ادامه نظرات
کلمات کلیدی
مطالب مرتبط
محبوبترین
پرطرفدارترین مطالب
logo-samandehi