خوش آمدید به باشگاه موتور سواران ایران

www.motorclub.ir

×
توجه! لطفاً فیلتر شکن خود را ببنید. در غیر این صورت قادر به ارسال پیام نخواهید بود
آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت ارسال شده توسط: حمید حساس
20:13:05    1393/11/18

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

شاید شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که به تازگی قصد دارید بر روی موتورسیکلت خود دزدگیر نصب کرده بدون اینکه به سیم کشی موتور شما آسیبی وارد گردد و یا اینکه خودتان شخصا میخواهید اینکار را انجام دهید. امروز ما برای شما طرز نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت را قرار داده ایم پس در ادامه با ما همراه باشید.

دربازار ایران دزدگیر های بسیاری وجود دارد اما بهترین نوع آنها با برند های FDF, Maxim می باشند. زیرا که دارای کیفیت ساخت خوب، برد بالا، حساسیت و دقت بالا، سیستم هشدار و اعلان خطر، باطری پشتیبان، سادگی در طراحی می باشند. امروز ما نقشه قرار گیری این دزدگیرها را در مدار موتورسیکلت را برای شما دوستان قرارداده ایم.

 

مراحل نصب دزدگیر:

یک سیستم دزدگیر موتور سیکلت با کیفیت بخرید. دزدگیرها دارای ویژگی های مختلفی هستند، از جمله مواردی که برای یک دزدگیر خوب مطرح است دارا یودن سیستم اعلام تعیین موقعیت (GPS) است تا در صورت بروز سرقت بتوانید موقعیت آن را ردگیری و توسط نیروی انتظامی موتور را پیدا کنید.

 

Maxim و FDF مجهز یه دو بلنگ دوی بسیار پرقدرت در اعلام هشدار و آلار هستند و، به شما امکان می دهد تا با پخش هشدار به انگلیسی در اطراف موتورسیکلت در درجه اول نظر عابرین را به خود جلب کنند تا سارق سریع فرار کند و در درجه دوم در صورت تکان خوردن مجدد موتورسیکلت با پخش آلارم با صدای بسیار بلند همگان را مطلع سازند و همچنین Maxim با ارسال اعلان هشدار به ریموت کنترل خود شما را در فاصله 150 متری (فضای باز) از موتورسیکلت به سرعت با ویبره و پخش هشدار توسط ریموت کنترل خود آگاه می سازد.

همچنین دزدگیرهای Maxim  و FDF با دارابودن تکنولوژی تأخیر در استارت زدن (Delay) قادر هستند تا موتورسیکلت های انژکتوری را هم از راه دور روشن سازند. در صورتی که سایر دزدگیرها از چنین قابلیتی برخوردار نسیتند و شما مجبور هستنید تا سیم فرمان زدن استار (سیم رنگ آبی) را در مدار قطع کنید تا در نتیجه صادر شدن زدن استارت و در نتیجه روشن شدن پمپ بنزین و قبل از خاموشی پمپ موتورسیکلت استارت نخورد و باعث کاهش افت جریان در مدار نشود که اگر مدار باعث افت جریان شود امکان سوختن پمپ انژکتور و آسیب به مدار کامپیوتر (ECU) نگردد.

اکنون بایستی به دفترچه راهنمای مدار سیم کشی موتورسیکلت خود مراجعه نمائید و سپس با توجه به راهنمای دفترچه راهنمای اتصال سیم های دزدگیر به مدار برق موتورسیکلت اقدام به اتصال سیم های دزدگیر به سیم های موتورسیکلت نماید.

 

اگر اطلاع دقیقی از نقشه مدار سیم کشی موتورسیکلت خود ندارد یا آن را از بخش فروشگاه اینترنتی سایت خریداری کنید یا با توجه به نقشه زیر و راهنمای توضیح داده شده آن اقدام کنید.

ابتدا سیم های فرمان مدار برق دزدگیر را آزاد کنید.

 

بهترین مکان برای قراردادن برد الکترونیک مرکزی دزدگیر در زیر صندلی موتورسیکلت است پس صندلی موتورسیکلت خود را از جای خود بیرون بیاورد.

 

اکنون سیم های مدار فرمان دزدگیر را از بخش زیر صندلی به سمت جلوی موتورسیکلت عبور داده تا سر سیم ها به نزدیکی کاسه چراغ جلو موتورسیکلت که بخش اصلی تقسیمات سیم کشی در تمامی موتورسیکلت ها است برسد.

 

سپس باید بر اساس رنگ سیم های مدار برق موتورسیکلت و سیم های دزدگیر موتورسیکلت خود پس از باز نمودن کاسه چراغ جلوی موتورسیکلت اقدام نمائید.

 

محل اتصال سیم های فرمان دزدگیر به سیم های مدار برق موتورسیکلت را جهت اتصال  تمیز و سپس بر اساس نقشه مدار اتصال راهنمای مانند زیر اقدام کنید.


 

توجه داشته باشید که تمامی سیم کشی های مدار برق یک موتورسیکلت در حالت استاندار جهانی تولید میشوند و بر همین اساس نقشه مدار های سیم کشی یک دزدگیر هم به صورت استاندارد تولید میشوند. پس در تمامی موتورسیکلت ها و دزدگیرها به طور استاندارد بایسیتی سیم ها را به صورت زید متصل نمائید.

 

سیم آبی رنگ را به سیم زرد قرمز مربوط به سیم استارت متصل نمائید. و سیم سیاه سفید مربوط به سوئیچ را قطع و یک سر سیم صورتی را به یکی از سرهای سیاه سفید و سیم خاکستری را به سر دیگر سیم سیاه سفید متصل نمائید. و سیم نارنجی را به سیم مشکی که از سوئیچ آمده متصل نمائید.

توجه داشته باشید که سیم سبز رنگ در سیم کشی اصلی موتورسیکلت ها به معنای ارت (زمین یا همان منفی) می باشد.

نمونه اتصال سیم دزدگیر به سوئیچ موتور 125cc جترو
  • قرمز دزدگیر به قرمز سوئیچ: سیم مثبت باطری(+ )

  • مشکی دزدگیر به سبز سوئیچ: سیم منفی باطری (-)

  • صورتی و خاکستری دزدگیر پس از قطع سیم سفید مشکی سوئیچ بین سیم سفید  مشکی قرار میگیرد.

  • نارنجی دزدگیر به مشکی سوئیچ

  • آبی دزدگیر به زرد قرمز سیم استارت

  • زرد دزدگیر به سیم های فیروزه ای و نارنجی چراغ راهنما

حال مدار الکترونیک دزدگیر را در زیر صندلی قراردهید و سپس آن را به سیم کشی انجام شده متصل نمائید.

 

اکنون بلندگوهای دزدگیر را در محل مناسبی مانند زیر صندلی یا دربهای بقل موتورسیکلت نصب و سیم بلندگوها را به دزدگیر متصل نمائید. بهتر است برای جلوگیری از از کارافتادن بلندگوها در زمان سرقت توسط سارقین بلندگوها را در زیر صندلی نصب کنید.

 

اکنون می بایستی یک بار عملکرد صحیح دزدگیر را مورد بررسی و آزمایش قرار دهید. پس اقدام به فعال، غیر فعال نمودن سیستم دزدگیر با ریموتو کنترل آن نمائید.

 

پس از بررسی عملکرد صحیح دزدگیر صندلی را در جای خود قراردهید و موتورسیلت خود را تمیز کنید.

 

توصیه میشود از برچسب هایی که نشان میدهد موتورسیکلت شما دارای سیستم دزدگیر یا مجهز به سیستم ردیابی ماهواره ای GPS است بر روی موتورسیکلت خود استفاده ننماید تا باعث نشود شخص سارق با آمادگی در از کار انداختن دزدگیر یا GPS اقدام به سرقت نماید.


 

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های درون شهری ایران

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های تریل مونتاژ ایران

 

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

تفاوت قدرت و گشتاور چیست؟

آموزش آب بندی موتورسیکلت

تشخیص ایرادها و انواع صداهای اضافی انجین موتورسیکلت

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

تفاوت دنده تایم و زنجیرتایم و تسمه تایم در وسایل نقلیه

آشنایی با روغن موتور و زمان مناسب تعویض روغن

آشنایی با استانداردهای اجباری تولید موتورسیکلت

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت

 

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلتمنبع: باشگاه موتور سواران ایران

با عضویت در سایت می‌توانید سریعتر پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید
به سوالات تکراری یا نامرتبط با مطلب هیچ پاسخی داده نمی‌شود
   
  
    user

با سلام من یک موتور هندا 150 سحر دارم که دزدگیرسخنگو روی موتور نصب بود و وقتی که می خوام دزدگیر رو فعال کنم یا استارت بزنم هیچ عکس العملی نشان نمی‌دهد ریموت هم سالم و باطریش نو هست مشکل از ریموت یا مشکل از خود دزدگیر هست ممنون میشم اگه جواب بدهین

سیسم های اتصال را بررسی کنید

user

سلام و عرض ادب و احترام دوست عزیز میخواستم اگر امکان داره من رو راهنمایی کنید جهت نصب دزدگیر روی بنلی دو سیلندر من یه خورده گیج شدم تا جایی که از راهنمایی ها تون متوجه شدم باید سیم قرمز دزدگیر باید به مثبت سیم مشکی به منفی سیم دو عدد سیم زرد که برای راهنما هست سیم آبی هم که باهاش فعلا کاری نداریم برای استارت

این قسمت رو نمیتونم متوجه بشم سیمهای نارنجی .صورتی .خاکستری .باید به کجا وصل شه ؟

به رنگ سیم هایی که درون کاسه چراغ موتور وجود دارد توجه کنید

آیا باید رله سر راهش قرار بگیره ؟

خیر

آیا باید به مثبت یا منفی وصل بشه ؟

خیر

با این تفاوت که بنلی ۳۰۰ خروجی سیم های سوییچ دو رشته سیم هست

بهترین کار این است ابتدا از یک تعمیرکار مجرب به صورت حضوری کمک بگیرید اما اگر اسرار به انجام این کار دارید باید صندلی موتور و کاسه چراغ جلو را باز کنید و سیم های دزدگیر را به سیم های رنگی که در آموزش بالا بیان شده است متصل نمائید.

صمیمانه از وقتی که برای راهنمایی من می زارید کمال تشکر رو دارم

user

یا سلام احسان شکاری 200 مدل 400 انزکتور دارم، دزدگیر روش نصب کردم الان یه مدته که بعضی وقت ها موقعی که کلاج رو میگیرم مخصوصا روی دنده 2 و 3 موتور خاموش میشه، دلیلش چی میتونه باشه

باید از نطدیک بررسی گردد. ابتدا بهتر است وضعیت سنسور کلاچ را بررسی کنید شاید اتصالی دارد

user

سلام سیم استارت رو نفهمیدم کجا موتور قرار داره میشه بگید

در کاسه چراغ جلو

user

سلام خسته نباشید بعد نصب دزدگیر روی موتور دوروز روشن نمیکنم باتری خالی میکنه دلیلش چیه باطری رو هم چهار روزه هوض کردم

باید اینگونه باشد زیرا در زمان خاموش بودن موتورسیکلت دزدگیر فعال است حتی اگر شما دزدگیر را بر روی حالت هشدار قرار نداده باشید.

user

باعرض سلام مجدد. روی برد موتورسیکلت دزدگیر تصویری هستش ۵عدد رله کنتاکت هستش کدوم مربوط به قفل شدن هستش. دزدگیر رو وقتی روی حالت قفل میزنم بعد از ۳۰ثانیه شروع میکنه به زدن آژیر میخوام بدونم کدوم رله کنتاکت رو باید عوض کنم. روی ۴تاشون A1نوشته روی یک عدد شون B1زده

تک تک قطعات باید تست و بررسی شوند

user

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت استاد گرامی یه سوال داشتم من موتور 200 N M S دارم دزدگیر روش نصب ولی باطری موتور خراب شد ایا امکانش هست یه باطری کتابی 9 ولت بزارم فقط برای این که دزدگیرش کار کنه

خیر باید ولتاژ 12 ولت به آن بدهید

بعد این سیم قرمز دزدگیر و که به سویچ وصل میشه رو قطع کنم ومستقیم به باطری وصل کنم

فرقی ندارد سیم قرمز مستقیم به باطری وصل است

تا شارژ نشه تا باطری خراب نشه این کارو انجام بدم یا نه با تشکر و ممنون

خراب شدن باتری ارتباطی به دزدگیر ندارد

 

user

با سلام وعرض ادب. موتورساوین ۲۰۰ دزدگیر تصویری داره چند ماه پبش نصب کردم مشکلی نداشته تا الان ولی یک هفته ای هستش وقتی دزدگیر رو فعال میکنم بعد از ۲دقیقه دیگه آژیر خود به خود فعال میشه

سنسور ژیروسکوپی دزدگیر باید بررسی گردد همچنین رله کنتاکت آن هم باید تست شود

user

سلام برای نصب gps روی زونتس چه مارکی خوبه بگیرم؟

هر مارکی که امکانات بیشتری ارائه بدهد

و نحوه نصب؟

فقط باید سیم برق موتورسیکلت را بر اساس دستور دفترچه GPS متصل نمائید.

و اینکه جاسازش کدوم قسمت موتور خوبه بذارم باتشکر

زیرصندلی

user

سلام یه موتور ساوین 150صفرخریدم زیر صندلی یه سوکت خالی هست ایا احتمالش هست که مخصوص دزد گیر باشه؟

این احتمال وجود دارد

user

سلام خدمت شما دوست عزیز من یه موتور انژکتور دارم الان دزگیرش برای روشن کردن با ریموت مشکل دارد. وقتی دکمی ااستارت می زنی صفحه دیجیالی موتور و پمپ رو روشن نمیکن.یه بار درس شد ولی الان دوباره قطع شد.الان موقع استارت اول چهار چراغ روشن می کنه وای پمپ بنزین روشن نمی کند.مشکل از کجا باشد

اتصال سیم ها را بررسی کنید

user

?سلام وخسته نباشید کاوازاکی ۲۵۰ زد دارم استیل میت ۹۸۶ال خریدم نقشه ناقص و رله داخل کارتن نبود خریدم ولی نقشه لازم دارم اگردارید ممنون میشم راهنمایی کنید چون در شهرستان وروستا هستم ریوندی.

با شماره نمایندگی شهرستان آن تماس بگیرید 02188542175

user

سلام اول از همه از تعداد سوال بالای خودم معذرت می‌خوام .میشه یه نمونه از دزدگیر های متعلق به موتور های efiمعرفی کنید ؟کل بازار رو گشتم و همینطور سایت های اینترنتی چیزی پیدا نکردم .باز مجدد معذرت خواهی میکنم ازتون

دزدگیرهای مربوط به موتورهای EFI در ایران سخت قابل تهیه است و تنها میتوانید از سایت هایی مانند ebay، amazon، alibaba و غیره خریداری کنید و پس از حدود تقریبی 30 تا 45 روز به دست شما خواهد رسید.

user

با سلام پیرو سوال قبلیم سوال داشتم .سیم صورتی خاکستری رو وصل کردم و تفاوتی ایجاد نشد.واز توضیحی که راجب انژکتور دادید هم ممنونم اما خیلی دیدم که انژکتور ها هم با ریموت روشن شوند(مثل فابریک کارخونه ها که ریموت دارند و راحت روشن میشوند )هیچ راهی نیست که انژکتور رو با ریموت روشن کرد؟

بله روشن میشوند اما به دلیل دفعات مکرر مدار ECU آسیب می بیند مگر آنکه از دزدگیرهای متعلق به موتورهای EFI استفاده نمایید

user

سلام .یه موتور سیکلت انژکتور خریدم صفر دزدگیر نصب نبود .ولی سوکت آن زیر زین بود .سه تا دزدگیر عوض کردم اما همه یک مشکل داشتن که بعد روشن کردن با ریموت توی راه موتور خفه می‌کنه. موتور در حالت عادی با سویچ عالی کار می‌کنه .(سیم خاکستری و صورتی رو باطری ساز وصل نکرد و گفت لازم نیست). اگه امکان دارد لطفاً راهنماییم کنید .مارک موتور هم irdoco

دوست عزیز سیم صورتی و خاکستری میبایستی حتما متصل گردد و همچنین در موتورهای انژکتوری به دلیل اختلاف زمانی که بین زمان راه اندازی ECU و پمپ تا روشن شدن موتور است ( یعنی زمانی که سویچ را باز میکنید باید حداقل 10 ثانیه صبر کنید و سپس روشن نماید) و راه اندازی دزگیر که در لحظه صورت می گیرد ( یعنی به محض فشردن دکمه استار بر روی دزدگیر سریع موتور استارت می خورد و مکثی ندارد) باعث آسیب به ECU می شود. در نتیجه سیم آبی باید قطع باشد تا موتور با دزدگیر استارت نخورد.

user

سلام.من دزدگیر نصب کردم ولی موقع رانندگی خود بخود موتورم خاموش میشه.مشکلش چیه

اگر اتصال سیم ها درست صورت گرفته باشد و اتصال سیم ها محکم باشد به دلیل نقص در مدارد خود دزگیر است.

user

اینکه نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت انژکتوری efi می تواند به قطعات حساس سیستم سوخت رسانی آسیب بزند درسته ؟؟؟

خیر

کلا نصب دزدگیر روی موتور انژکتوری رو پیشنهاد میدین؟

مشکلی ندارد

اگه جواب تون مثبته چیکار کنیم که به سیم کشی و قطعات حساس آسیبی نرسه ؟ سپاسگزارم

به یک شخص خبره مراجعه کنید تا نصب نماید

user

سلام ، جسارتا میتونید یک برند و مدل مناسب دزد گیر معرفی کنید ممنونم

استیل میت 

user

سلام خیلی از دوستان هم درباره سیم خاکستری و صورتی سوال کردن ولی من جوابی ندیدم موتورم rs 200 انژکتور سیم هایی که از سوئیچ موتور میان کلا 2 تا هستن که سفید و قهوه ای هستش خوب الان من سیم هارو کجا وصل کنم سیم نارنجی چطور؟

در موتورهای که انژکتوری و سیم کشی پشت سوییچ آنها دو عدد است باید به بخش سیم های متصل به برد ECU مراجعه نمود.

user

این نقشه مدار که گذاشتین برای پالس rs هم جواب میده؟

بله

اون شخصی که برای من دزدگیر نصب کرده بود برق دزدگیر رو از باطری گرفته بوده و باعث شده بود که دزدگیرم دچار مشکل بشه یا حتی زمانی که موتور روشن بود دردگیر فعال میشده

 

ادامه نظرات
پرطرفدارترین مطالب
logo-samandehi