خوش آمدید به باشگاه موتور سواران ایران

www.motorclub.ir

×

توجه! لطفاً فیلتر شکن خود را ببنید. در غیر این صورت قادر به ارسال پیام نخواهید بود

تازه‌های فروشگاه
پرطرفدارترین مطالب
آخرین ویدئوها
جدیدترین مطالب
قهرمانی رائول فرناندز اسپانیایی در مسابقات موتورسواری آراگون
حمید حساس     1400/06/24

در پایان مرحله سیزدهم مسابقات موتورسواری قهرمانی جهان در آراگون ، در بخش موتو 2 رائول فرناندز از اسپانیا و تیم آجو به عنوان اول رسید و رمی گاردنر از استرالیا و آگوستو فرناندز از اسپانیا در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. در بخش موتو جی پی فرانسیسکو بگنایا از ایتالیا و تیم دوکاتی به عنوان اول رسید و مارک مارکز و جان میر هر 2 از اسپانیا در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

هشدار پلیس درباره موتورسیکلت‌هایی که 249 اعلام می‌شود اما حجم بالاتری دارند
حمید حساس     1400/06/24

رئیس پلیس راهور ناجا ظرفیت موتور‌سیکلت های مجاز به تردد و عبور در معابر را اعلام کرد.  سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: موتورسیکلت های بالای 250 سی سی قاچاق وارد کشور می شوند و پلیس مکلف است که آنها توبیخ و متوقف کند البته سازمان املاک تملیکی باید این موتور سیکلت ها را در اختیار بگیرد. حتی نامه‌ای هم در این خصوص به سازمان املاک تملیکی ارسال کردیم  تا کار قانونی انجام شود.

رونایی اسکوتر ارزان قیمت برقی هندا U-GO در چین
حمید حساس     1400/06/16

غول خودرو و موتور ژاپنی هوندا با محصولات اخیر خود پیشرفت چشمگیری در بازار وسایل‌نقلیه الکتریکی دوچرخ داشته است. بازوی چینی هوندا با نام Wuyang-Honda یک اسکوتر برقی جدید به مجموعه خود با نام U-GO در بازار چین اضافه کرد. اسکوتر برقی به سرعت در حال تبدیل شدن به وسیله‌ای محبوب برای جابه‌جایی شخصی، مخصوصا در اروپا و آسیا است. در حالی که مزایای اسکوتر برقی به‌ویژه برای کسانی که در مناطق شلوغ شهری زندگی می‌کنند غیرقابل انکار است، بسیاری از این اسکوترها بسیار گران هستند. در حالی که مقرون به صرفه‌ترین آن‌ها اغلب فاقد ویژگی‌های فنی هستند.

میزبان مسابقات انتخابی تیم ملی موتورسواری همدان اعلام شد
حمید حساس     1400/06/16

رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان گفت: این استان میزبان مسابقات انتخابی تیم ملی موتورسواری کلاس آزاد “اندرو” شد.اصغر جهانیان روز دوشنبه در نشست اخیر با «مازیار ناظمی» رییس فدراسیون توانستیم امتیاز میزبانی این مسابقات را برای اواخر شهریور ماه امسال دریافت کنیم.

12 دلیل اصلی خرابی گیربکس موتورسیکلت
حمید حساس     1400/06/15

سیستم گیربکس بخشی جدایی ناپذیر از یک موتورسیکلت است، باید برای جلوگیری از خسارات و یا تعمیر، هر چند وقت یکبار توسط یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس بررسی شود. گیربکس موتورسیکلت یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن است. این قطعه حیاتی در حرکت‌کردن موتورسیکلت نقش اساسی دارد، سرعت موتور را تنظیم می‌کند و قدرت موتور را به چرخ‌ها انتقال می‌دهد. گیربکس از قطعاتی به‌هم پیوسته تشکیل شده است که عملکردشان به هم وابسته است. سازوکار گیربکس طوری است که اگر هر بخش از آن خراب شود یا آسیب ببیند، کل سیستم با مشکل مواجه می‌شود. به همین دلیل نیاز است تا با علائم خرابی گیربکس آشنا شوید و به موقع برای رفع آن اقدام کنید. پس در ادامه با من حمید حساس در سایت باشگاه موتورسواران ایران همراه باشید تا با هم 11 دلیل عمده اصلی آسیب به گیربکس موتورسیکلت ها را بشناسیم.

آشنایی با انواع سنسو موتورسیکلت و کاربرد آن
حمید حساس     1400/06/03

موتورسیکلت همزمان با کار کردن باید گزارش وضعیت خود را به راننده در موتورسیکلتهای کاربراتوری و ECU در موتورسیکلتهای انژکتوری ارائه کند. در واقع راننده نیاز به آگاهی از شرایط بخش‌های مختلف موتورسیکلت در هنگام رانندگی دارد چرا که نمی‌توان به صورت مداوم از موتورسیکلت پیاده شد و وضعیت موتور و بخش‌های دیگر را بررسی کرد. راننده نیاز دارد از وضعیت روغن موتور، بنزین، باد لاستیک‌ها و بسیاری دیگر از موارد فنی موتورسیکلت بداند. بنابراین نیاز است که این اطلاعات به نحوی به اون منتقل شود تا اطمینان او و سرنشینان حین رانندگی و سفر تامین گردد. وظیفه‌ی این انتقال به عهده‌ی سنسورهای موتورسیکلت است. توجه به گزارش سنسورها و اطلاعاتی که در اختیار راننده قرار می‌دهند می‌تواند از بروز بسیاری مشکلات دیگر جلوگیری کند. اکنون در سایت باشگاه موتورسواران ایران قصد دارم مهم‌ترین سنسورهای موتورسیکلتها را بررسی کنم تا بدانیم توجه به هریک در چه درجه اهمیتی قرار دارد و گزارش آن‌ها چه تفسیری می‌تواند داشته باشد. پس در ادامه با من حمید حساس در سایت باشگاه موتورسواران ایران همراه باشید.

کلاه ایمنی مجهز به چراغ راهنما ابداع شد
حمید حساس     1400/05/31

کلاه ایمنی برای موتورسواران ساخته شده که مجهز به چراغ راهنما است و در صورتی که خودرویی از پشت سر به موتور سوار نزدیک شود به او هشدار می دهد. هرچند هم اکنون طیف وسیعی از کلاه های ایمنی مجهز به چراغ راهنما وجود دارد اما بسیاری از موتور سواران از ابزارهای معمولی استفاده می کنند. در همین راستا کلاه ایمنی کلاسون (Classon) ابداع شده که مجهز به چراغ های ال ای دی است.

تکنولوژی انژکتوری موتورسیکلت واقعی نیست
حمید حساس     1400/05/31

بر اساس مصوبه دولت تولید و شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتی از سال ۹۵ در کشور ممنوع شد. آلودگی صوتی و هوایی ناشی از تردد این موتورسیکلت‌ها به ویژه در تهران، در کنار آسیب‌ها و تخلفات اجتماعی که با این وسایل نقلیه صورت می‌گرفت، بهره‌برداری و استفاده از آن ها را غیرقابل توجیه می‌کرد. اما با این وجود همچنان تولید یکی از جایگزین های مناسب موتورسیکلت‌های کاربراتی یعنی مدل های انژکتوری در کشور با مشکلات مختلفی همراه است ضمن این که کنار گذاشتن و حذف نمونه‌های کاربراتوری از سطح شهرها نیز پروسه دشواری در پی خواهد داشت.

آشنایی با انواع گیربکس موتورسیکلت و نحوه کارکرد آن
حمید حساس     1400/05/31

هر موتورسیکلتیی برای حرکت نیاز به یک عامل تولید کننده‌ نیرو و یک عامل انتقال دهنده‌ آن دارد. تولید کننده نیرو در آن موتور یا پیشرانه است. انتقال دهنده هم سیستمی متشکل از بخش‌های مختلف است که عمل انتقال نیرو را در کنار هم و به صورت پیوسته انجام می‌دهند. در حقیقت نیروی تولید شده توسط پیشرانه، باید توسط یک سیستم انتقال دهنده، به چرخ‌ها منتقل شود. سه بخش اصلی این سیستم انتقال دهنده شامل کلاچ، جعبه دنده و زنجیر چرخ در موتورسیکلت و دیفرانسیل در خودرو یا موتورسیکلت های سه چرخ هستند که در میان آنها جعبه دنده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. جعبه‌دنده را اصطلاحا گیربکس هم می‌گویند. در ادامه با من حمید حساس همراه باشید تا در این مقاله مهم با جزئیات موضوع را بررسی کنیم و نحوه‌ کار و انواع آن را ذکر نماییم. با سایت باشگاه موتورسواران ایران همراه باشید.

نقش سنسور اکسیژن در موتورسیکلت چیست؟
حمید حساس     1400/05/30

راننده هنگام کار کردن موتورسیکلت نیاز به اطلاع از وضعیت بخش‌های مختلف آن دارد. این گزارش توسط سنسورهای مختلف به کاربراتور یا ECU در موتورسیکلت های کاربراتوری و انژکتوری اعلام می‌شود. گزارش سنسورها به راننده کمک می‌کند تا شرایط موتورسیکلت را به راحتی از روی کیلومتر موتورسیکلت بررسی کرده و نیاز نباشد تا به صورت مداوم پیاده شده و بخش‌های مختلف را بررسی نماید. گزارش‌های مطرح شده بسته به نوع و مدل موتورسیکلت توسط انواع سنسور، شامل اطلاعاتی حاوی وضعیت روغن موتور، بنزین، باد لاستیک‌ها و موارد فنی دیگر می‌شوند. این اطلاعات توسط سنسورهای مختلف که هریک موظف به بررسی یک بخش هستند به دست می‌آید. یکی از این سنسورها که وظیفه مهمی در موتورسیکلت دارد و اطلاعات آن حیاتی محسوب می‌شود سنسور اکسیژن است. اکنون قصد دارید از وظایف این سنسور را در موتورسیکلت های انژکتوری آگاه شوید پس در ادامه با من حمید حساس از سایت باشگاه موتورسواران ایران  همراه باشید تا بدانید توجه به اطلاعات دریافتی از آن در چه درجه اهمیتی قرار دارد و این گزارش چه تفسیری می‌تواند داشته باشد.

logo-samandehi