خوش آمدید به باشگاه موتور سواران ایران

×
توجه! لطفاً فیلتر شکن خود را ببنید. در غیر این صورت قادر به ارسال پیام نخواهید بود
پرطرفدارترین مطالب
جدیدترین مطالب
آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت‌ها
حمید حساس     1403/01/18

عشق به دست یابی سرعت هر چه بیشتر امری است که هر فردی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. دستیابی زمانی کمتر به شتاب اولیه از صفر تا صد چیزی است که هر شخصی که دارای موتورسیکلت و یا هر خودرویی باشد برای آن بسیار با اهمیت و لذت بخش است. امروز می خواهی 10 راه حل جهت افزایش سرعت در موتورسیکلتها را بیان کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

هشدار:   18+   این مطلب دارای تصاویر بسیار دلخراشی می‌باشد.

چرا موتورسیکلت استارت نمیخورد؟
حمید حساس     1402/12/10

موتورسیکلت یکی از مهم‌ترین وسایل نقلیه امروزی به ویژه در شهرهای شلوغ است و بسیاری از افراد با آن امرارمعاش می‌کنند. طبیعی است که موتورسیکلت نیز همانند سایر انواع وسایل نقلیه از کار بیفتد و روشن نشود؛ اما مهم‌ترین دلایل استارت نخوردن موتورسیکلت چیست؟ در این نوشتار به بررسی چنین مسائلی می‌پردازیم. پس در ادامه با باشگاه موتورسواران ایران همراه باشید.

انواع مکمل سوخت؛ موتورسیکلت شما به کدام افزودنی سوخت نیاز دارد؟
حمید حساس     1402/11/07

تا‌به‌حال به این فکر افتاده‌اید کاری کنید تا بنزینی که در باک موتورسیکلت‌تان می‌ریزید، بهتر بسوزد؟ گاهی استفاده از بنزین نامناسب، می‌تواند باعث بروز مشکلات اساسی در انجین شود. مکمل بنزین به شما این امکان را می‌دهد که بهره‌وری بنزین را بیشتر کنید. مکمل‌ها به‌ویژه برای موتورسیکلت‌های قدیمی، وسایل نقلیه دیزلی و همچنین رانندگی در محیط‌های خاص، بسیار کاربردی هستند. همراه‌مان در باشگاه موتورسواران ایران بمانید؛ در این مطلب هرآنچه را که نیاز است درباره مکمل‌های سوخت بدانید، برایتان می‌گوییم.

فناوری VVA در موتورسیکلت چیست؟
حمید حساس     1402/10/11

اگر موتورِ شما از شرکت یاماها است، یا اخبار و اطلاعات حوزه موتورسیکلت را دنبال میکنید، احتمال خیلی زیاد اصطلاح VVA به گوش یا چشمت خورده است. آیا تا به‌حال این سوال براتون شما مطرح گردیده که VVA چست؟، چرا کمپانی‌های بزرگ در تبلیغاتششان بر روی این موضوع مانور میدهند؟ VVA یا Variable Valve Actuation به معنی “فعالسازی یا زمان بندی متغیر سوپاپ” هست. این تکنولوژی سال‌ها توسط کمپانی‌های مختلف حوزه موتورسیکلت مورد استفاده قرار میگیره و هر کدوم به اسم خاص خود آن را نامگذاری نموده اند.

آموزش مسافرت با موتورسیکلت
حمید حساس     1402/03/21

موتورسیکلت یکی از جذابترین وسایلی است که تا کنون اختراع گردیده به گونه ای که در سرتاسر دنیا اکثر افراد علاقه زیادی به سواری با آن را دارد. یکی عواملی که باعث میگردد لذت مسافرت را چندین برابر کند موتورسیکلت می باشد. در سرتاسر دنیا افراد زیادی هستند که به واسطه موتورسیکلت اقدام به مسافرت می کند. همان گونه که مسافرت با موتورسیکلت لذت بخش و جذاب است به همان گونه هم می تواند خطرناک باشد. امروز می خواهم تجربه خود و اصول مسافرت با موتورسیکلت را برای علاقه مندان به موتورسیکلت را بیان کنم تا لذت سفر برای شما بیشتر گردد و سلامتی شما تا رسیدن به مقصد افزایش یابد. پس در ادامه با  من ( حمید حساس ) همراه باشید.

راهنمای کاپوتاژ موتورسیکلت برای مسافرت به خارج از کشور
حمید حساس     1402/03/21

افرادی که تمایل دارند با موتورسیکلت شخصی به سفرهای خارجی بروند، احتمالا با واژه‌ی کاپوتاژ روبه‌رو خواهند شد. کابوتاژ ( Cabotage ) موتورسیکلت به معنی گرفتن مجوز خروج از کشور برای موتورسیکلت می باشد. این مجوز از طریق اداره کمرگ ایران صادر می شود. افراد زیادی هستند که به دلایل مختلفی چون برنامه‌های کاری یا تفریحی به سفر می‌روند. در بین مسافران، اشخاصی هستند که مسیر زمینی را برای سفر خود انتخاب کرده و ترجیح می‌دهند از موتورسیکلت شخصی برای این کار استفاده کنند. این افراد باید برای رانندگی در خاک کشور دیگر نکاتی را رعایت کنند تا بتوانند بدون مشکل از سفر خود لذت ببرند. در این مطلب می‌خواهیم هر آنچه که باید درباره‌ی کاپوتاژ موتورسیکلت بدانید برای شما بازگو کنیم. پس در ادامه با من حمید حساس همراه باشید تا از جزء به جزء مراحل انجام کاپوتاژ اطلاع کسب نمائید.

ارسال موتورسیکلت با قطار
حمید حساس     1402/03/21

حمل موتورسیکلت با قطار، از آن دسته امکاناتی است که سفر با قطار را از سایر انواع سفر متمایز می‌کند. تصورش را بکنید، سوار قطار می‌شوید و تا خود مقصد استراحت می‌کنید، کتاب می‌خوانید یا به تماشای طبیعت مشغول می‌شوید. نه نگرانی شرایط سفر با هواپیما را دارید و نه خستگی رانندگی با موتورسیکلت را به جان می‌خرید. در ضمن می‌توانید رودرروی دوستان یا خانواده‌تان بنشینید و گل بگویید و گل بشنوید. از طرف دیگر در سفر با قطار، این امکان را دارید، که موتورسیکلت خود را هم با قطار ببرید، و وقتی که به مقصد می‌رسید، موتورسیکلت را تحویل بگیرید و هر جا که می‌خواهید، بروید. با این اوصاف دیگر نیازی نیست برای رفتن به محل اقامت یا اماکن گردشگری منتظر تاکسی بمانید. انگار در شهر و خانه خودتان هستید، به پارکینگ می‌روید، موتورسیکلت را روش می‌کنید و راهی می‌شوید.

آموزش آب بندی موتورسیکلت
حمید حساس     1402/03/03

شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که به تازگی موتوری را خریداری نموده اید و میخواهید آن را به خوبی آب بندی کنید و دوس دارد خودتان بتوانید به صورت صحیح و اصولی اقدام به سرویس و نگهداری و حتی برطرف سازی عیب موتورسیکلت خود نمائید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا برای اولین بار در دنیای اینترنت به خوبی و اصولی همه چیز را فرا بگیرید.

logo-samandehi