خوش آمدید به باشگاه موتور سواران ایران

×
توجه! لطفاً فیلتر شکن خود را ببنید. در غیر این صورت قادر به ارسال پیام نخواهید بود
پرطرفدارترین مطالب
جدیدترین مطالب
علائم خرابی سنسور کیلومتر موتورسیکلت انژکتوری و دلایل آن
حمید حساس     1401/04/07

سنسور سرعت موتورسیکلت یا سنسور کیلومتر بخش مهمی است که در حفظ ایمنی و کارایی موتورسیکلت اهمیت دارد. این قطعه نیز مانند هر بخش دیگری از موتورسیکلت گاهی دچار مشکل می‌شود و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. ولی برای اینکه به‌موقع برای برطرف‌کردن مشکل اقدام کنیم، ابتدا باید علائم خرابی سنسور کیلومتر را بدانیم. همراه‌ باشگاه موتورسواران ایران بمانید. در ادامه با سنسور سرعت موتورسیکلت و اهمیت و کاربردهایش آشنا می‌شویم و سپس دلایل و علائم خرابی سنسور سرعت موتورسیکلت را بررسی می‌کنیم.

مشخصات و نحوه انتخاب كلاه ایمنی استاندارد در موتورسواری و رانندگی
حمید حساس     1401/04/06

آیا تا کنون شده است در باره یک کلاه ایمنی فکر کرده باشید که باید دارای چه مشخصاتی باشید و اصلا یک کلاه ایمنی به چه صورتی طراحی و ساخته میشود. تا به امروز از طریق رادیو و تلوزیون و مطبوعات و دوستان و آشنایان به دفعات شنیده اید که موتورسوارانی به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی  و یا عدم استفاده از کلاه های استاندارد دچار آسیب های شدیدی گردیده اند و بعضا فوت نموده اند. 70 درصد از موتورسوارانی که در تصادف ها کشته می شوند از ناحیه سر ضربه خورده اند و ۳۰ درصد این افراد را جوانان بین ۱۸ تا ۲8 سال تشکیل می دهند. این آمار را رئیس پلیس راهور تهران ارائه داده تا به اهمیت استفاده از کلاه موتورسواری پی ببریم.

16 راهکار کاهش مصرف سوخت در موتورسیکلت ها
حمید حساس     1401/04/06

کاهش مصرف سوخت برای بسیاری از ما مهم است، به‌ویژه اگر ناچار باشیم که برای انجام کارهای خود مسافت‌هایی طولانی رانندگی کنیم. نخستین راهی که به ذهن بیشتر افراد می‌رسد، خرید موتورسیکلتی کم‌مصرف است. خوشبختانه این تنها راه‌حل نیست و بدون صرف هزینه بالا برای خرید موتورسیکلتیی جدید نیز می‌توانیم مصرف سوخت خود را کاهش دهیم. در ادامه در باشگاه موتورسواران ایران پس از بیان اهمیت میزان مصرف سوخت و آشنایی با دستگاه‌های کاهنده مصرف سوخت، روش‌های مختلف کاهش مصرف بنزین را برمی‌شماریم.

آشنایی با توربوشارژر موتورسیکلت و نحوه عملکرد آن چگونه است؟
حمید حساس     1401/03/28

هنگام خرید و فروش موتورسیکلت‌ یا مطالعه درخصوص مشخصات فنی موتورسیکلت‌ها، گاهی واژه‌هایی را می‌شنویم یا می‌خوانیم که برایمان آشنا هستند اما معنی آن‌ها را نمی‌دانیم. توربوشارژر یکی از این واژه‌هاست که گاهی به‌اشتباه توربوشارژ گفته می‌شود. بسیاری از ما درخصوص نحوه عملکرد موتورهای احتراقی اطلاعاتی داریم. اما درباره اینکه توربوشارژر چه تأثیری بر عملکرد این موتورها دارد و چگونگی این تأثیر، چیز زیادی نمی‌دانیم. احتمالا تنها می‌دانیم که موتور توربوشارژر یکی از مزایای موتورسیکلت‌ محسوب می‌شود و قدرت و خروجی بیشتر موتور را به‌همراه دارد. درنتیجه موتورسیکلت‌های مجهز به توربوشارژر سریع‌تر و پرشتاب‌تر هستند. اکنون در این مطلب قصد داریم درخصوص مزایا و معایب این شاخصه، تفاوت‌های آن با موتورهای معمولی و تأثیری که بر بازده فنی موتورسیکلت‌ می‌گذارد در باشگاه موتورسواران ایران بیشتر صحبت کنیم. همچنین نکاتی را در خصوص نحوه نگهداری از موتور توربوشارژر خاطرنشان کنیم. همراهمان بمانید.

آشنایی با تسمه دینام یا تسمه پروانه و نقش حیاتی آن در موتورسیکلت
حمید حساس     1401/03/05

بارها شده است که هنگام تعمیرات موتورسیکلت یا یک خودرو درباره تسمه‌ دینام یا تسمه پروانه آن شنیده‌ایم. ممکن است تصور کنید که این دو، جدا از هم هستند و وظایفی مجزا برعهده دارند. اما این دو تسمه در واقع یک قطعه هستند که دو اسم متفاوت برای آن‌ها مطرح می‌شود. تسمه دینام بیشتر در انجین‌های عرضی و تسمه پروانه بیشتر در انجین‌های طولی استفاده می‌شوند. در انجین‌های طولی که از تسمه پروانه استفاده می‌شود یکی از وظایف تسمه به چرخش درآوردن پروانه است و در انجین‌های عرضی که از تسمه دینام استفاده می شود پروانه فن توسط یک انجین‌ دی‌سی به چرخش در می‌آید.

نکات مهم آفرود با موتورسیکلت برای علاقه مندان آفرود سواری
حمید حساس     1401/03/04

تعریف دقیقی از آفرود و آفرودر نمی‌توان ارائه داد. در حالت کلی هر وسیله‌نقلیه‌ای که بتواند خارج از جاده‌های آسفالت حرکت کند یک وسیله آفرود است و راننده آن یک آفرودر. با این حال نظر حرفه‌ای‌ها به خصوص آفرودرهای متخصص موتورسیکلت کمی با این تعریف ابتدایی متفاوت است. حتی به نظر آن‌ها موتورسیکلتی که از تایرهای بزرگ، سیستم تعلیق حرفه‌ای، ملزومات نور مجهز و حتی پیشرانه حجیم و قدرتمند بهره می‌برد نیز برای تکمیل شدن یک پروسه آفرود کفایت نمی‌کند.

نحوه صحیح استفاده از ترمز موتورسیکلت
حمید حساس     1401/03/02

احتمال دارد که مدت زیادی از زمانی که برای راندن موتورسیکلت آموزش دیده‌اید می‌گذرد. اصلاً ممکن است این آموزش توسط افراد ناآگاه انجام شده باشد. شاید هم از دوستان خود شنیده‌اید که از ترمزهای جلو نباید استفاده کرد ولی هرچه باشد، باید بدانید که ترمزها مهمترین سیستم نصب شده روی موتورسیکلت شما بوده و مدیریت آن‌ها کار چندان ساده‌ای هم نیست هرچند که نحوه درست انجام این کار زندگی شما را تضمین خواهد کرد.

چندین توصیه رانندگی در تابستان برای موتورسواری
حمید حساس     1401/03/01

موتورسوارها حتی اگر از سوانح جاده‌ای جان سالم به در ببرند، باید نگران چیزهای دیگری باشند. مثلاً باران، برف، بادهای سرد و مسیرهای لغزنده، بیشتر از هر چیز دیگری برای موتورسوارها در روزهای زمستانی، خطرناک است. اما چنین شرایطی فقط مختص روزهای زمستانی نیست؛ حتی در تابستان هم موتورسواران باید با مشکلات دیگری دست و پنجه نرم کنند، به‌خصوص با گرما که تاب و توان هر کسی را از بین می‌برد. حال اگر موتورسواران، چند نکته ساده را رعایت کنند، با آرامش و امنیت بیشتر و البته با دردسر کمتری می‌توانند روزهای داغ تابستان را سپری کنند. اگر شما هم موتورسوارید، پس چند دقیقه‌ای با ما باشیید

logo-samandehi